Porcelana przy jedzeniu – antyki z porcelany Rosenthal

Porcelana jako sztuka użytkowa

Wielu z nas lubi uczęszczać na wystawne obiady, wielu z nas lubi także samemu wystawiać takie obiady. Należy więc zastanowić się jakie dania przypasują gościom. Następnie udać się do sklepu w celu nabycia produktów. Należy dać z siebie wszystko w kuchni, wysprzątać dom, znaleźć dobre wino i trzymać kciuki by wszystko się udało. Niestety część z nas zapomina lub w ogóle nie przykłada uwagi do tak ważnego elementu wystawnego obiadu jakim jest serwis. Porcelanowy serwis z którego nasi goście będą mieli przyjemność smakować naszych pysznych dań. Serwisy obiadowe od zawsze były elementem pięknych przyjęć i jest to tradycja. To zdecydowanie warto kontynuować w czasach Ajfonów oraz innych Ajrzeczy, kiedy nie doceniamy takiego tworzywa jak porcelana.  Najpiękniejsze antyki z porcelany Rosenthal mogą zapełnić nasze stoły historią i tak wspaniałą atmosferą, że poczujemy się jak na dworze w Sanssouci.

porcelana

Światowi producenci czyli antyki z porcelany Rosenthal

Nie jest tajemnicą, że wiodące światowe manufaktury porcelany pochodzą w dużej mierze z Europy Zachodniej. Tak wielkie marki jak Rosenthal czy Furstenberg, pomimo swojego europejskiego pochodzenia, oferują niewyobrażalny wybór wyrobów najwyższej jakości. Każdy jest w stanie znaleźć dla siebie coś odpowiedniego bowiem marki te od lat współpracują z najlepszymi projektantami na świecie. Każdy z nich stworzył unikatowy produkt. Produkt, który pozwoli ci wystawić przyjęcie „dopięte na ostatni guzik”, lub samemu rozkoszować się pięknem i detalami najwyższej klasy porcelany, która jest idealnym przykładem sztuki użytecznej.  Pozwoli ci to nie tylko wydać znakomity obiad, ale również da możliwość by zachwycić się pięknem podczas tak rutynowej czynności jak jedzenie.

porcelana

Wybór porcelany

Jesteś fanem/ fanką stylu tradycyjnego, minimalizmu, popartu, stylu empire, myślistwa, czy chociażby martwej natury? Każdy z nas jest fanem jakiegoś stylu. Z pewnością znajdzie swoją idealną zastawę, czy do obiadu, czy na kawę czy może do deseru.  Zdecydowanie warto dać sobie odrobinę artystycznego luzu.

W dzisiejszym zabieganym świecie porcelana może wydać się dość błaha. Jednak każdy posiłek może być małą wizytą w galerii sztuki. A każda kolacja przez ciebie wydana może posiadać niepowtarzalny motyw przewodni jak antyki z porcelany Rosenthal. Świat porcelany jest w stanie odmienić twoje spojrzenie na spędzanie czasu przy posiłku. To co wcześniej mogło wydawać się błahe lub bywało kompletnie pominięte, okazuje się tak bardzo zmieniać czynność , która w dzisiejszych czasach dla wielu stała się jedynie szybkim obowiązkiem.

porcelana

Start the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *